Worki do zbiorki moczu a refundacja

Rozmowa na temat problemów, oraz sposobów zabezpieczeń urologicznych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
agusia
cenzor
Posty: 895
Rejestracja: 13 kwie 2004, 16:53
Lokalizacja: Lipno

Post autor: agusia »

Mój mąż ma założony cewnik nadłonowy już od 14 lat i nie narzekamy na infekcje. Na początku też lekarze zalecili mu ćwiczenie pęcherza, bo liczyli, ze pęcherz się wyćwiczy, ale w końcu nie dało rady i używamy tylko nadłonowego.
W dzień, kiedy jestem w domu podłączam cewnik tylko na żądanie, gdy mąż poczuje parcie, po opróżnieniu pęcherza zatykam cewnik korkiem.
Na noc i podczas mojej nieobecności podłączam na stałe.
Przez tyle lat mieliśmy tylko 2 poważniejsze infekcje, ale na stałe podaję mężowi Furagin 2x dziennie, oraz po wymianie cewnika co jakieś 30-40 dni Palin przez 4 dni ... i po bólu. W międzyczasie mąż pije również sok z żurawiny nie non stop, czasem piwo.
Nie myślimy o innym sposobie opróżniania pęcherza, bo ten cewnik nam odpowiada.
Namówiliśmy kolegę teraplegika na założenie cewnika nadłonowego, po 20- kilku latach oddawnia moczu drogą naturalną. Zaczął mieć problemy i teraz jest bardzo zadowolony z takiego rozwiązania, nie wspominał nic o zwiększonej ilości infekcji, więc nie wiem czemu tak się boicie tego cewnika?
kate19stg
papla
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:21
Lokalizacja: stg

Post autor: kate19stg »

agusia ja mialam nadlonowy przez 5 miesiecy i cale 5 miesiecy albo antybiotyki doustne albo szpital i duzylne, robilam tak jak ty z mezem ze na noc worek a w ciagu dnia mialam korek i tylko co 2-3 godziny odtykalam i wypuszczalam mocz, niestety nie czuje parcia wiec nie moglam tego robic jak bym czula parcie. Teraz bede sie cewnikowac, narazie czekam az zamknie sie przetoka po tym nadlonowym.
kasia 1976
niemowa
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2008, 13:58
Lokalizacja: K?dzierzyn-Ko?le

urologia

Post autor: kasia 1976 »

witam czytam forum i szczerze piszac jestem dokladnie nie w temwcie.Moja mama ma raka pecherza moczowego.Trzy lata temu miala konstruowany sztuczny pecherz z jelita,jednak rak nie daje za wygraną.Wczoraj miala kolejna operacje,usunieto cewke moczowa i zrobiono przetoke.Ma na zewn worek.Bardzo prosze o wiecej informacji na tema rodzaju,wielkosci,noszenia i zakupu tych workow.Jest strasznie zalamana tym faktem.Prosze o odpowiedz
kasia1976
Awatar użytkownika
welski
gaduła
Posty: 785
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:45

Post autor: welski »

A jak są refundowane worki.
mam karte zaopatrzenia. ile daje NfZ a ile my płacimy, czy na reszte daje pcpr.
Ile z własnej kieszeni dokładamy do cewników zewnętrznych i worków 500ml
Jeste?my Sk?adakami! sk?adniki: my i w?zki
2 wersja: le?ymy lub siedzimy ;)
Gość

Post autor: Gość »

Kasiu worki kupujesz w sklpie medycznym, ale najpierw musisz isc d rodzinnego po taka karte na te worki do urostomii, potem wysylasz to do swojego oddzialu NFZ i dostajesz karte zaopatrzenia comiesiecznego. Potem z ta karta idziesz do sklepu medycznego i kupujesz worki. to wyglada tak ze NFZ daje ci 480 zl miesiecznie i za ta kwote bierzesz worki, lub dodatkowe srodkido pielegnacji przetoki. oni sami mowia co maja i wtedy wybierasz a jak woreczkow ci nie starcza na miesiac to musisz je dokupic, niestety nie wiem ile kosztuja bo mi starczalo to co miescilo sie w kwocie 480 zl i dodatkowo bralam krem na odparzenia po tych workach,i takie husteczki do przeywania skory wokol stomii. Musi isc do sklepu medycznego i wszystko sie dowiedziec, jak masz jakies pytania to pisz
kate19stg
papla
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:21
Lokalizacja: stg

Post autor: kate19stg »

worki takie 500ml to przysluguje ich tylko 6 na miesiac i za 6 workow na karte zaopatrzenia placi sie okolo 40 zl, jesli to ci nie starcza to mozesz kupic za pelna kwote bez refundacji worek kosztuje okolo 11-13 zl zalezy od sklepu medycznego. a co do cewnikow zewnetrzych to nie wiem bo ja uzywam wewnetrznych
Awatar użytkownika
welski
gaduła
Posty: 785
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:45

Post autor: welski »

JA ZE SWOJEJ KASY MAM DAC 40Z£ NA 6 WORKOW???
TO ILE ONE KOSZTUJĄ A ILE % DOPLACA NFZ?
Jeste?my Sk?adakami! sk?adniki: my i w?zki
2 wersja: le?ymy lub siedzimy ;)
Gość

Post autor: Gość »

normalnie jeden worek kosztuje ok 13 zl czyli (6*13=78) ja na refundacje placilam ok 40 ale nie wiem ile % doplaca NFZ. tak to juz jest z tym, placi sie duzo za takie rzeczy. Oni maja gdzies pacjenta i jego problemy
Gość

Post autor: Gość »

normalnie jeden worek kosztuje ok 13 zl czyli (6*13=78) ja na refundacje placilam ok 40 ale nie wiem ile % doplaca NFZ. tak to juz jest z tym, placi sie duzo za takie rzeczy. Oni maja gdzies pacjenta i jego problemy. ja za 6 workow placilam dokladnie 40,62 zl. a refundacja wynosila 27,30
kate19stg
papla
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:21
Lokalizacja: stg

Post autor: kate19stg »

tu masz pare stronek poczytaj sobie.

http://aktywny-arturo.pl/refundacja/sprzet-urologiczny/

http://www.zielonyocean.pl/index.php?ac ... r=15&sub=4

a te kwoty co pisalam to patrzymal z faktury ile placilam
Awatar użytkownika
welski
gaduła
Posty: 785
Rejestracja: 18 lis 2006, 12:45

Post autor: welski »

Dzięki. jak np. refundacja jest 70%. to np. jeśli worki "przykładowo"
kosztują 100zł. to my z tego powinniśmy płacić 30zł a nfz 70zł.
to tylko przykladowo bo tu przekroczylibyśmy limit miesięczny.

na pewno coś pokręciłem .byłem kiepski z matmy :p
Jeste?my Sk?adakami! sk?adniki: my i w?zki
2 wersja: le?ymy lub siedzimy ;)
kate19stg
papla
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:21
Lokalizacja: stg

Post autor: kate19stg »

nie wiem jak to jest tylko napisalam ci ile placilam wedlug karty zaopatrzenia
ODPOWIEDZ