jakie sa najlepsze pieluchy dla tetry?

Tematy o których trudno rozmawiać.

Moderator: Moderatorzy

melekgibson

jakie sa najlepsze pieluchy dla tetry?

Post autor: melekgibson »

prosze o porade
Awatar użytkownika
Monikai
gaduła
Posty: 343
Rejestracja: 10 cze 2008, 18:03
Kontakt:

Re: jakie sa najlepsze pieluchy dla tetry?

Post autor: Monikai »

nie ma jednej najlepszej dla każdego.
trzeba sprawdzić jaka będzie najlepsza dla konkretnego tetraplegika w konkretnej sytuacji

- są pieluchy różnych kształtów, wielkości i chłonności
ja przeszłam od pieluchomajtek - zapinają/zaklejają się na wysokości bioder i ew. pasa, maja po dwa paski klejące z każdego boku;
przez pieluchy na pasie - zapinają się (teoretycznie) na pasie, a jeśli kupisz mniejszy rozmiar pas mocujący może sięgać tylko do bioder (próbowałam i Teny i Seni - porównywalna jakość, trzeba samemu sprawdzić, które bardziej pasują)

do pieluch anatomicznych - te można ewentualnie porównać do ogromnych podpasek, nie mają własnego systemu mocującego. można je stosować ze sprzedawanymi do nich oddzielnie tzw majtkami siatkowymi, własną bielizną (przy czym w bokserkach mogą nie trzymać się stabilnie), albo bez niczego, np leżąc w nocy w łóżku

mają różne wypełnienia, wkłady chłonne, różne materiały i sposoby ochrony zzewnątrz przed przemoczeniem i różną wyściółkę wewnętrzną (bardziej lub mniej miłą, twardą, wsiąkliwą, z tzw bocznymi falbankami, które też mogą drażnić itp - samemu trzeba przetestować co najlepsze. Ponadto to, co teraz jest aktualnie najlepsze, w sensie najbardziej wygode dla danej osoby, po jakimś czasie może juz jej nie odpowiadać - zmieni się czucie, ubrania itp i dobrze będzie znowu szukać czegos nowego).

ja obecnie kupuję trzy rodzaje San Seni (czyli pieluchy anatomiczne firmy Seni) - zielone (Plus, najbardziej chłonne i najmniej czuć w nich wilgoć. Niestety są ogromne, chętnie kupowałabym z takiego samego materiału ale mniejszej wielkości), - fioletowe (Maxi, wysokiej chłonności, ale mniej chłonne od zielonych, mniejsze nieco) i - chyba - białe (tych nazwy nie pmiętam, są mało chłonne)
zależnie od tego co robię, jak długo mam być zabezpieczona i tp - stosuję różny kolor. Wiadomo, najbardziej chłonna jest też najdroższa, więc gdy mogę korzystam z tańszych, ale też wygodniejszych czasami, bo mniejszej wielkości

z mojego doswiadczenia - najtaniej się pieluchy kupi w internetowych sklepach, ale trzeba dobrze poszukać i porównywać ceny, apteki miejskie najczęściej nie mają potrzebnej wielkości (istotna przy pieluchomajtkach i pieluchach na pasie) i chłonności i są horrendalnie drogie.
na 1 paczce (30 szt) czasami są różnice 15-20 zł..
ODPOWIEDZ