Szczepionka COVID-19.

Czym się faszerować i dlaczego.

Moderator: Moderatorzy

Nowy1
gawędziarz
Posty: 89
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Szczepionka COVID-19.

Post autor: Nowy1 »

Witam,

Chyba przyszedł czas poruszyć ten temat na forum. Panuje bardzo duży chaos medialno-dezinformacyjny który nie bardzo pomaga w podjęciu decyzji o poddaniu się szczepieniu/dobrowolnemu. W ośrodku w którym przwebywa (na czas nieokreślony) osoba/pacjent , już roznoszą druki do wypełnienia ze zgodą na szczepienie. Podstawowe pytanie brzmi czy Wy się będziecie sczepić? Oczywiście wiemy że to dobrowolne (póki co) , że to indywidualna sprawa każdego, kwestia sumienia, rozsądku, odpowiedzialności, życia/zdrowia , itp. ,itd. Nie o takie wpisy nam chodzi. Wiemy że szczepienie ma być poprzedzone zgodą lekarza. Czy macie jakieś wiarygodne informacje (być może od zaufanych lekarzy, ludzi ze środowiska medyczno-farmaceutycznego) jak ta szczepionka ma się do ludzi w takim stanie jak większość użytkowników tego forum: Tetra/Para-plegików niejednokrotnie z mnóstwem chorób współistniejących, czasami równie niekorzystnych jak sama niepełnosprawność. Od personelu w danym ośrodku słyszeliśmy że kwalifikacja/wytyczne/obostrzenia, mają odbywać się na takich samych zasadach jak do innych szczepionek jak np. na grypę.
Jak wygląda temat interaakcji z lekami , których niejednokrotnie tetraplegicy przyjmują dużo i przewlekle? Wiemy że wiele odpowiedzi przyniesie czas , który upłynie od szczepień, nie da się na daną chwilę kategorycznie odrzucić wielu wątpliwości.
Piszcie jeśli macie jakieś w miare wiarygodne i dokładne info. , linki , itp.itd., oraz jak sami odnosicie się do tematu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tetrus97
gaduła
Posty: 231
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:59
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: tetrus97 »

Proponuję zgłębić sam temat szczepionki na COVID-19. Gdy dowiesz się jak została wyprodukowana i jak działa, to znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania. Bez tej wiedzy podatnym jest się na wszelakie teorie spiskowe i zwykłe kłamstwa. No chyba, że się nie wierzy największym specjalistom w dziedzinie epidemiologii, to już jest inny problem.
Awatar użytkownika
Odys
gaduła
Posty: 383
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:42

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: Odys »

W temacie postrzegania problemu koronawirusa widziałem niedawno (chyba na Facebook'u) wymowne zdjęcie/montaż, które spróbuję opisać: ............ na jednym zdjęciu ludzie skupieni wokół potężnego labolatorium farmaceutycznego w którym pracują najwybitniejsze autorytety i naukowcy związani z szeroko pojętą medycyną ............... a na drugim zdjęciu sceptycy covid_19 i "zarozumiali" antyszczepionkowcy wszyscy !!! zapatrzeni w smartfony i zajęci pisaniem do siebie wiadomości.

PS
dzisiaj jest 11_sty dzień mojej kwarantanny do 16 stycznia :(
... ?wiat?o z kolejnym ?witem,
ci?gle nazywam ?yciem,
kt?re spokojnie toczy,
sw? nieuchronno?c nocy .....
Marcel
gaduła
Posty: 634
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: Marcel »

Tu nie ma co się zastanawiać. Wiecie ile szczepionek przyjęiście za dziecka? A wiecie jakby wyglądał świat, gdyby nie zaszczepili ludzi przeciw hajnemedinie? Mój znajomy lekarz pulmonolog się zaszczepił, więc ja też to zrobię.
Pozdrawiam-Marcel
Awatar użytkownika
robak
gaduła
Posty: 1196
Rejestracja: 16 gru 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: robak »

Dzisiaj została stworzona taka psychoza, że strach odpowiedzieć że
TAK będę się szczepić
albo że nie
NIE będę się szczepić.
Bo zaraz ktoś cie wyzwie od takich i takich/Taką mamy właśnie obecne sytuacje/nie rozumiem kiedyś jak ktoś się nie zaszczepił na grypę to była jego to indywidualna sprawa/a jak ktoś się zaszczepił to też była jego indywidualna sprawa
Zasadniczo przekonują mnie tylko te poglądy które są zaskakująco zgodne z moimi (George Bernard)
zielono mi C5
Awatar użytkownika
robak
gaduła
Posty: 1196
Rejestracja: 16 gru 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: robak »

Może najlepiej odeślę was do strony poczytajcie sobie o szczepionkach. Wtedy będziecie mieli większą wiedzę, może wam to pomoże.
Czy szczepić się czy nie. Jestem kilka ważnych informacji ale nie będę wam znaczył ramki. Nie chciałbym wam coś sugerować. Jak wejdziecie w ten artykuł na dole macie w załącznikach każdą szczepionkę. Dzisiaj bardzo dużo ludzi robi to co telewizja im każe. Może warto przeczytać zanim podejmie się jakiekolwiek kroki.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mat ... w-covid-19
Zasadniczo przekonują mnie tylko te poglądy które są zaskakująco zgodne z moimi (George Bernard)
zielono mi C5
ODPOWIEDZ