Szczepionka COVID-19.

Czym się faszerować i dlaczego.

Moderator: Moderatorzy

Nowy1
gawędziarz
Posty: 87
Rejestracja: 31 sie 2014, 23:06

Szczepionka COVID-19.

Post autor: Nowy1 » 09 sty 2021, 22:24

Witam,

Chyba przyszedł czas poruszyć ten temat na forum. Panuje bardzo duży chaos medialno-dezinformacyjny który nie bardzo pomaga w podjęciu decyzji o poddaniu się szczepieniu/dobrowolnemu. W ośrodku w którym przwebywa (na czas nieokreślony) osoba/pacjent , już roznoszą druki do wypełnienia ze zgodą na szczepienie. Podstawowe pytanie brzmi czy Wy się będziecie sczepić? Oczywiście wiemy że to dobrowolne (póki co) , że to indywidualna sprawa każdego, kwestia sumienia, rozsądku, odpowiedzialności, życia/zdrowia , itp. ,itd. Nie o takie wpisy nam chodzi. Wiemy że szczepienie ma być poprzedzone zgodą lekarza. Czy macie jakieś wiarygodne informacje (być może od zaufanych lekarzy, ludzi ze środowiska medyczno-farmaceutycznego) jak ta szczepionka ma się do ludzi w takim stanie jak większość użytkowników tego forum: Tetra/Para-plegików niejednokrotnie z mnóstwem chorób współistniejących, czasami równie niekorzystnych jak sama niepełnosprawność. Od personelu w danym ośrodku słyszeliśmy że kwalifikacja/wytyczne/obostrzenia, mają odbywać się na takich samych zasadach jak do innych szczepionek jak np. na grypę.
Jak wygląda temat interaakcji z lekami , których niejednokrotnie tetraplegicy przyjmują dużo i przewlekle? Wiemy że wiele odpowiedzi przyniesie czas , który upłynie od szczepień, nie da się na daną chwilę kategorycznie odrzucić wielu wątpliwości.
Piszcie jeśli macie jakieś w miare wiarygodne i dokładne info. , linki , itp.itd., oraz jak sami odnosicie się do tematu.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
tetrus97
gaduła
Posty: 227
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:59
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: tetrus97 » 10 sty 2021, 11:42

Proponuję zgłębić sam temat szczepionki na COVID-19. Gdy dowiesz się jak została wyprodukowana i jak działa, to znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania. Bez tej wiedzy podatnym jest się na wszelakie teorie spiskowe i zwykłe kłamstwa. No chyba, że się nie wierzy największym specjalistom w dziedzinie epidemiologii, to już jest inny problem.

Awatar użytkownika
Odys
gaduła
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:42

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: Odys » 10 sty 2021, 12:57

W temacie postrzegania problemu koronawirusa widziałem niedawno (chyba na Facebook'u) wymowne zdjęcie/montaż, które spróbuję opisać: ............ na jednym zdjęciu ludzie skupieni wokół potężnego labolatorium farmaceutycznego w którym pracują najwybitniejsze autorytety i naukowcy związani z szeroko pojętą medycyną ............... a na drugim zdjęciu sceptycy covid_19 i "zarozumiali" antyszczepionkowcy wszyscy !!! zapatrzeni w smartfony i zajęci pisaniem do siebie wiadomości.

PS
dzisiaj jest 11_sty dzień mojej kwarantanny do 16 stycznia :(
... ?wiat?o z kolejnym ?witem,
ci?gle nazywam ?yciem,
kt?re spokojnie toczy,
sw? nieuchronno?c nocy .....

Marcel
gaduła
Posty: 633
Rejestracja: 06 sty 2015, 18:40
Lokalizacja: Made in PRL

Re: Szczepionka COVID-19.

Post autor: Marcel » 11 sty 2021, 20:50

Tu nie ma co się zastanawiać. Wiecie ile szczepionek przyjęiście za dziecka? A wiecie jakby wyglądał świat, gdyby nie zaszczepili ludzi przeciw hajnemedinie? Mój znajomy lekarz pulmonolog się zaszczepił, więc ja też to zrobię.
Pozdrawiam-Marcel

ODPOWIEDZ