Tetraplegik • Prawo jazdy po wypadku
Strona 1 z 1

Prawo jazdy po wypadku

: 09 cze 2009, 13:14
autor: PatrcyjaA
mam takie pytanie, nie dotyczy mnie ale mojego znajomego. Przed wypadkiem miał prawko i jeśli teraz po wypadku chce odnowić ten dokument to jakie są tego procedury ??? czy musi na nowe zdawać egzamin czy tylko dokupić godziny gdzie będzie jeździł na aucie oprzyrządowanym ??? z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam

: 09 cze 2009, 16:33
autor: nik
Najlepiej niech przedzwoni do wydziału komunikacji pod który podlega i bez problemu wyjaśnią co ma zrobić .

Jeżeli nie miał z jakiegoś powodu zabranych uprawnień do prowadzenia samochodu to jedynie musi zrobić badania lekarskie u lekarza mającego uprawnienia do robienia badań na prawo jazdy bynajmniej tak jest jak się kończy ważność prawa jazdy .

: 09 cze 2009, 16:41
autor: Tom4Fun
Lekarz musi oznajmić jakie przystosowanie samochodu będzie mu potrzebne, z tym dokumentem i nowym foto do wydziału komunikacji. Tam płaci 70zł, czeka 2tyg i ma nowe prawko z wbitym nr. oprzyrządowania. I może jeździć po całej Unii Europejskiej i nie tylko ;)

: 10 cze 2009, 20:20
autor: marcin tetra
w moim przypadku było tak ze miałem zatrzymane na pewien czas nie przekraczający 12 miesięcy po ty czasie oddali mi prawo jazdy ze wszystkimi kategoriami jakie zdobyłem przed wypadkiem nie musiałem mieć żadnych zaświadczeń itp.

: 11 cze 2009, 10:36
autor: Tom4Fun
Marcin a ty to kiedy odbierałeś prawko? Bo ja prawko też mam tylko byłem ostatnio w wydziale komunikacji i dowiedziałem się o tych numerach. W Polsce jeszcze na to aż tak uwagi nie zwracają ale jeśli pojedziesz np. do Francji i miałbyś kontrolę to sądzę że byś się grubo tłumaczył ;)

: 12 cze 2009, 16:21
autor: Gość
po wypadku prawko nadal jest wazne.nie trzeba nic zmieniac.ewentualne zmiany w samochodzie odnotowuje sie w dowodzie rej.

: 15 cze 2009, 21:18
autor: ona
W dawnych dowodach rejestracyjnych wpisywano informacje o ewentualnych zmianach w aucie osoby niep. Ja np. miałam adnotację: zdolna do prowadzenia pojazdów z ręcznym systemem sterowania. Teraz z takimi informacjamii w tych dokumentach się nie spotkałam. Natomiast prawdą jest, że w nowych "prawkach" drukowny jest numer kodu informujacy min. o koniecznych przystosowań auta do niepełnosprawności kierowcy ( aut. skrzynia, ręczne sterowanie gazem i hamulcem). Taka informacja pojawia się w przypadku osób niep. które chcą zdawać na prawo jazdy. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań zdrowotnych, wydaje papierek z numerem kodu. Na tej podstawie wydział komunikacji wprowadza ten zapis.

: 18 cze 2009, 20:02
autor: marcin tetra
ja odebrałem w 2006 roku a co do kontroli to miałem już nie jedna w Niemczech , Holandii belgi i nigdy nie było żadnych problemów a mam to przerobione według własnego pomysłu