Ok
wiec mowimy o turnusie sanatoryjnym, a nie rehabilitacyjnym.
W tym temacie moge powiedziec tylko jedno: wybierajac sie na turnus sanatoryjny, mamy do wyboru: szpital uzdrowiskowy i sanatorium uzdrowiskowe. Leczenie w sanatorium jest czesciowo odplatne, natomiast w szpitalu uzdrowiskowym nie ponosi sie kosztow wyzywienia i zakwaterowania.
Lekarz, ktory wypisuje nam wniosek moze zasugerowac, gdzie chcemy pojechac
[Leczenie uzdrowiskowe a praca
Ustawa z dn. 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (Dz. U. z 1998 r., Nr 21, poz. 94 z późn. zm.)
*Pobyt w sanatorium nie jest podstawą do zwolnienia od pracy na czas leczenia w uzdrowisku. Leczenie sanatoryjne odbywa się w ramach urlopu udzielanego na ogólnych zasadach.
*Nie dotyczy to leczenia w szpitalu uzdrowiskowym – tu obowiązują takie zasady, jak w przypadku pobytu w szpitalu. Po przyjęciu do szpitala uzdrowiskowego pacjent powinien niezwłocznie powiadomić pracodawcę o przyczynie nieobecności w pracy i przedstawić – otrzymane w szpitalu uzdrowiskowym – zaświadczenie o rozpoczęciu pobytu. Po zakończeniu leczenia („przy wypisie”) pacjent otrzymuje zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy (druk L-4).
– Za okres czasowej niezdolności do pracy pracownikowi przysługuje wynagrodzenie (obliczane jak zasiłek chorobowy), a po 35 dniach czasowej niezdolności do pracy w ciągu danego roku kalendarzowego – zasiłek chorobowy.]
To tyle, co udalo mi sie znalezc. Niestety nie wiem, jakie sa zasady dofinansowania przez PCPR pobytu w sanatorium.
Ja najczesciej jezdze do szpitala uzdrowiskowego w Ciechocinku, nigdy nie doplacalam za pobyt. A naprawde nie ma zadnej roznicy w leczeniu w sanatorium, a pobycie w szpitalu uzdrowiskowym.
Pozdrawiam