Sport

Jak nam wszystkim wiadomo, sport to najlepsza forma rehabilitacji oraz jest jednym kluczowych elementów życia społecznego. Czasem nieświadomi, że poprzez sport wdrażamy w życie pewne wartości, które powinny być częścią każdego człowieka, są to: tolerancja, siła charakteru oraz duch działania zespołowego.

Jedną z wielu dyscyplin jest szermierka, która poprzez trening wyrabia w nas panowanie nad sobą, żywiołowość, szybkość improwizacji, przenikliwość, skupienie umysłu oraz wiele innych czynników, które zdecydowanie mogą nam pomóc w codziennym życiu.

Już po raz trzeci do Warszawy zjechali się szermierze z całego świata, 127 zawodników z 17 państw – głównie europejskich, ale były także drużyny z Hong Kongu, Chin, Kuwejtu, Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Kanady, aby wziąć udział w turnieju „Szabla Kilińskiego”, który jest rozgrywany od ośmiu lat. Polskę reprezentowało aż 22 sportowców.

Reprezentanci Polski zdobyli 9 medali, w tym: 1 złoty, 4 srebrne i 4 brązowe

Złoto w szpadzie kobiet (kat. B) wywalczyła Marta Makowska.

Medale srebrne zdobyli: Grzegorz Pluta (szabla mężczyzn, kat. B), Robert Wyśmierski (szpada mężczyzn, kat. B), Dariusz Pender (szpada mężczyzn, kat. A), Adam Michałowski (szpada mężczyzn, kat. C).

Medale brązowe wywalczyli: Zbigniew Wyganowski (szabla mężczyzn, kat. B), Leszek Danisewicz (floret mężczyzn, kat. C), Dominik Rymer (szpada i floret mężczyzn, kat. C).

Zainteresowani mogą zasięgnąć głębszych informacji w :

Klub Sportowy IKS

ul.Marymoncka 34, Warszawa 01-813

Akademia Wychowania Fizycznego, wydział Rehabilitacji

(022) 663-18-36, biuro Klubu czynne jest w pn-pt, od 9:00 do 14:00