Strona główna

Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej, każda osoba niepełnosprawna będzie mogła uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie.

https://portal-sow.pfron.org.pl/

PFRON wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnością oddając w nasze ręce narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie złożyć wniosek np. na wózek, nie wychodząc z domu. Liczba samorządów, które przystąpiły do SOW systematycznie rośnie i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ogarnie cały kraj.

Rozpoczęły się wakacje, przypominamy dla przestrogi.

Miasto Białystok, tuż przed sezonem wakacyjnym, startuje z kampanią społeczną „Ostatni skok”. Kierujemy ją szczególnie do młodzieży i osób wypoczywających nad wodą. Chcemy przypomnieć, że woda to niebezpieczny żywioł i przestrzegać przed ryzykownymi zachowaniami.Gratulujemy pomysłu i całym sercem popieramy.
Więcej informacji o kampanii pod adresem: www.bialystok.pl„Uwolnij swoją moc” – to hasło najnowszej kampanii społecznej, prowadzonej przez Fundację Integracja. Celem kampanii jest poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnością, cierpiących z powodu przewlekłego zalegania moczu. Rozwiązaniem jest samocewnikowanie za pomocą cewników hydrofilowych.
Krzysztof Pietrzyk ma 35 lat. Na wózku inwalidzkim jeździ od 12 lat. Mimo to aktywnie uprawia sport. Trenuje koszykówkę, jest członkiem reprezentacji Polski, brał udział w mistrzostwach świata i Europy, startował na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Oprócz tego startuje w zawodach driftingu samochodowego. Od niedawna używa cewników hydrofilowych.