Nasze Auta

Czyli tetraplegik za kierownicą...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
equinox
dozorca
Posty: 854
Rejestracja: 14 kwie 2004, 00:00
Lokalizacja: LESZNO

Re: Nasze Auta

Post autor: equinox »

przykład auta za 10tys http://moto.allegro.pl/opel-corsa-c-1-2 ... 12585.html
pozdrawiam to tylko przykład jak muppet pisał dobry mechanik założy CI oprzyrządowanie z poprzedniego auta
pozdrawiam equinox
w życiu piękne są tylko chwile.......
Wroclaw

Re: Nasze Auta

Post autor: Wroclaw »

Zdecyduję się chyba na corsę, próbowałam tej zmiany z manualna a automat i cóż mogę powiedzieć, mega wygoda, aż do przesady. Ale w sumie chcę takiejj zmiany. A oprzyrządowanie wezmę z poprzedniego, en drżąek do gazu i hanulca. Dam do tego samego typa co robił mi je i powinno być dobrze. Gorzej jak się nie zgodzi, bo oni chcą za oprz. 2400, 2500. Pochwalę się jak się uda :)
Awatar użytkownika
muppet
dozorca
Posty: 201
Rejestracja: 04 lip 2005, 10:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze Auta

Post autor: muppet »

Automat to nie tylko wygoda ale w naszym przypadku także bezpieczeństwo. Długie lata jeździłem z manualną skrzynią i mimo przyzwyczajenia i umiejętności obsługi po zmianie na automat powrotu nie przewiduję. Obecne automaty pozwalają na zabawę w osobistą decyzje o zmianie biegu tylko po co? Jeżeli ktoś za przekładkę zażyczy sobie kwotę wyżej 500 zł to chce z Ciebie zedrzeć. takie jest moje zdanie. Koniecznie pochwal się nowym nabytkiem i może wstaw fotki auta i oprzyrządowania. Może każdy pochwali się swoimi rozwiązaniami? W wolnej chwili wstawię zdjęcia mojej oprzyrządowanej astry II i vołoviny s60. Polecam także obszycie kierownicy miękką skórą co eliminuje ślizganie się jej pod nie zawsze wilgotną dłonią.
Wroclaw

Re: Nasze Auta

Post autor: Wroclaw »

no podjęta decyzja, ale nie kumam o co chodzi z tym zdzieraniem zadzwonila w dwa rozne miejsca iw szedzie chca nie 500zł a 2500 za oprzyrzadowanie. planuje wyjac to ze starego auta b po co mi nowe jak auto zostaje w rodzinie. wymontuje drązek i juz. moze sie uda, a jak nie, trzeba bedzie zabulic te 2500 . trudo
wrzuce foty jak kupie na wiosne to autko. :D
nik
gaduła
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:35
Lokalizacja: wroc?aw

Re: Nasze Auta

Post autor: nik »

Przedzwoń do zwykłego warsztatu samochodowego , nie żadne tam serwisy zwykły warsztat i powinni bez problemu za te 500zł zrobić a nawet za połowę tej kwoty.
Wroclaw

Re: Nasze Auta

Post autor: Wroclaw »

A jaki warszta we Wrocławiu do corsy polecacie? I drugie pytanie kto mi wymontuje stare oprz. z manulanego? Też w zwykłym warsztacie? dz.
Awatar użytkownika
muppet
dozorca
Posty: 201
Rejestracja: 04 lip 2005, 10:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze Auta

Post autor: muppet »

Odkręcenie oprzyrządowania to żaden kłopot. Znajomi Ci to zrobią postaraj się tylko o klucze. Szkoda że mieszkasz tak daleko ale wydzwonię znajomego z Wrocka może się jakoś ustawicie? Tylko na mój e-mail wyślij mi namiary na siebie. Pozdrawiam
Gość

Re: Nasze Auta

Post autor: Gość »

Oto moje auto, akurat jest na sprzedaz ;) http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C17419364
Wroclaw

Re: Nasze Auta

Post autor: Wroclaw »

serdeczne dzieki, zaraz napisze do ciebie a co do tego ogłoszenia, przepraszam, ale "złomu" nie chcę, obecnie mam młodsze auto a chcę corse z 2000 roku wzwyż tak jak wcześniej wspominałam.
Dziekuje raz jeszcze :)
Awatar użytkownika
muppet
dozorca
Posty: 201
Rejestracja: 04 lip 2005, 10:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze Auta

Post autor: muppet »

Udało mi się przesiąść do Volvo S60 2,5 T. Wszystko ma co trzeba tylko niestety sedan, ale jakoś daje radę. Bałem się spalania czytając fora przed zakupem. Rzeczywistość jednak miło zaskoczyła. Nigdy nie miałem sportowego zacięcia więc w mieście mieszczę się w 9l a na trasie potrafi 7,5 potwierdzone wskazaniami komputera. Oczywiście może i 30 tylko po co. Z 210 końmi nie ma problemu z wyprzedzaniem. Noszę się jednak z zamiarem sprzedaży (jednak kombi wygrywa). 2006 rok niecałe 70 000 przelotu nic nie kombinowanego, skóra, klimatyzacja, elektryka, tempomat, 10 poduszek, trakcje i inne dużo pisać automat z oprzyrządowaniem własnego pomysłu przód hamulec tył gaz. cena 40 000. 668 386 574
Rafi

Re: Nasze Auta

Post autor: Rafi »

Moje to GMC sierra 2009r. 6,6l diesel ABS, 4x4, wszystko przerobiłem pod siebie :) Naprawdę polecam, jeśli ktoś ma ochotę się przesiąść w terenówkę to tylko GMC :)
Awatar użytkownika
robak
gaduła
Posty: 1231
Rejestracja: 16 gru 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Nasze Auta

Post autor: robak »

jak wsiadasz do auta ? jakies foty?
Zasadniczo przekonują mnie tylko te poglądy które są zaskakująco zgodne z moimi (George Bernard)
zielono mi C5
Awatar użytkownika
robak
gaduła
Posty: 1231
Rejestracja: 16 gru 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Nasze Auta

Post autor: robak »

ja bym chcial cos takiego Silverado
Obrazek
Obrazek
Zasadniczo przekonują mnie tylko te poglądy które są zaskakująco zgodne z moimi (George Bernard)
zielono mi C5
Awatar użytkownika
Rafi
gawędziarz
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2012, 17:24

Re: Nasze Auta

Post autor: Rafi »

Obrazek
a jak wsiadam? dorobiłem sobie przy drzwiach i fotelu dodatkowe uchwyty i teraz nie ma problemu:)
piniu73
papla
Posty: 177
Rejestracja: 09 lis 2009, 08:48

Re:

Post autor: piniu73 »

robak pisze:Witam
moja fura to Ford Transit 2,4D 2006r
90 KM , tylny napęd
Skrzynia biegów- Transit wyposażony jest w automatyczno-sekwencyjną skrzynię Durashift EST - Electronic Shift Transmission (przekładnia z elektronicznym wybieraniem przełożeń).
elektryczne szyby , webasto [ ogrzewanie postojowe]
jak na busa i tylko 90 koników dość zwinny i szybki
9 do 10l pali na 100km zależy jak szybko jedziesz a powiem że 160km/h nie ma dla niego problemu .

Obrazek

Obrazek
pilot do otwierania tylnych drzwi i rampy
Obrazek
wjeżdżamy do środka
Obrazek
fotel kierowcy obracany
Obrazek
gaz i hamulec RGH2
Obrazek
widełki na kierownice
Obrazek
2xR bieg wsteczny,N- luz , D- jedziemy do przodu
Obrazek
webasto
WITAM
WŁASNIE CHCE PRZYSTOSOWAC SOBIE VV T5 AUTOMAT I MAM PYT JAK SIE KIERUJE TRUJNIKIEM ?
JAKIES PPOMYSLY NA PRZYSTOSOEWANIE ? MAM C4-5-6
piniu73
ODPOWIEDZ