Życie intymne
W nawiązaniu do dużego zainteresowanie tematem  wibratora medycznego FERTI CARE® personal (stymulatora ejakulacji) postanowiliśmy przybliżyć ten temat i przedstawić Wam podstawowe informacje na jakiej zasadzie działa i w jakich problemach FERTI CARE® personal może być pomocny dla ludzi po urazie rdzenia kręgowego. Przytoczone poniżej informacje są przedstawione na podstawie wiadomości dostarczonych od producenta oraz na podstawie publikacji naukowych opisujących metodę wibracyjną.

Artykuł umieszczony na stronie dzięki uprzejmości Pani Dr n. med. Joanny Filipowskiej

Uszkodzenie rdzenia kręgowego jest przyczyną występowania poważnych zaburzeń funkcji seksualnych. Mężczyzn z para- lub tetraplegią uznawano jeszcze do niedawna za bezpłodnych, ponieważ stwierdzano u nich zaburzenia erekcji i brak ejakulacji (anejakulację). Problemem tym się jednak przez wiele lat nie zajmowano, ponieważ uważano, że ogromnym sukcesem jest uratowanie takiej osobie życia i niedopuszczenie do powikłań związanych z długotrwałym unieruchomieniem. Jakość późniejszego życia nie mieściła się w kategoriach medycznych.

Szwajcarska organizacja pozarządowa szkoli grupę "seksualnych asystentów". Mają oni oferować radość seksu tym, dla których była dotąd nieosiągalna.

- Wszyscy zarzucają mi, że łamię tabu, ale tabu jest po to, by je łamać - mówi "Gazecie" Aiha Zemp, psychoterapeutka pilotująca kontrowersyjny projekt.

Kiedy pytam ją, czy jest jakaś różnica między "pomocą seksualną" a prostytucją, odpowiada nerwowo: - Prostytutka bierze ok. 120 franków szwajcarskich za 10 minut pracy. Godzina naszej fachowej pomocy seksualnej będzie kosztowała 150 franków. 10 minut w wykonaniu zwyczajnej prostytutki to za mało dla człowieka na wózku, nie mówiąc już o okazywaniu wrażliwości i zrozumienia. Tego nie można zamówić w agencji towarzyskiej.

Autorzy:Phil Klebine, MA and Linda Lindsey, MEd

Konsultacje medyczne: Amie B Jackson, MD and Robert Poczatek, MD

 

Wstęp

Kobiety po urazie rdzenia kręgowego stają przed wieloma wyzwaniami natury zdrowotnej. Ponieważ kobiety z urazem rdzenia stanowią około 20% osób po urazie rdzenia, jest niewiele dostępnych informacji odnośnie ich zdrowia i samopoczucia. Wiele z dostępnych informacji jest nieaktualnych, zwłaszcza tych odnoszących się do ciąży i porodu.