Urologia - PALIN

Czym się faszerować i dlaczego.

Moderator: Moderatorzy

nik
gaduła
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:35
Lokalizacja: wroc?aw

Urologia - PALIN

Post autor: nik »

Witam.
A tu jest info. na temat tego leku.


PALIN


Na receptę

Producent Lek-Ljubliana, Słowenia.
Lek, Polska.
Forma leku: czopki dopochwowe 200 mg; kapsułki 200 mg; tabletki powlekane 400 mg.
Zawartość substancja czynna - pipemidic acid.
Sposób działania Palin działa bakteriobójczo na wiele szczepów bakteryjnych, a szczególnie bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Bakteriobójcze działanie preparatu polega na hamowaniu przez kwas pipemidynowy syntezy DNA w komórce bakterii.
Zastosowanie Ostre i przewlekłe zakażenia dróg moczowych wywołane bakteriami wrażliwymi na Palin. Zapobieganie nawrotom zakażeń dróg moczowych oraz zakażeń dróg moczowych w związku z zabiegami usuwania kamieni nerkowych, cewnikowania lub transplantacji nerki.
Ostrzeżenie Preparatu nie wolno stosować pacjentom uczulonym na kwas pipemidynowy, pacjentom cierpiącym na uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Leku nie wolno stosować dzieciom w fazie wzrostu. Lek stosuje się ostrożnie u pacjentów powyżej 65 lat.
W trakcie kuracji Palinem należy unikać naświetlania słonecznego.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Palin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne stosowanie preparatów żelaza oraz preparatów przeciw nadkwasocie żołądka zmniejsza skuteczność leku. Zamiar stosowania innych preparatów łącznie z lekiem należy omówić z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
Działania niepożądane Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych. Wiadomo jednak, że lek może spowodować nadwrażliwość na światło, świąd skóry, mrowienia kończyn. Bóle i zawroty głowy. Biegunkę, mdłości i wymioty. Zmiany odczuć smakowych. Żółtaczkę. Zapalenie jelit. Zmiany w pracy wątroby. Zaburzenia w czynności nerek. Zmiany w obrazie krwi. Niepokój. Zaburzenia snu. Drgawki. Halucynacje. Depresję.
Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj 200-400 mg 2 razy dziennie rano i wieczorem. W nawrotowych zakażeniach dróg moczowych u kobiet niezależnie od tabletek lub kapsułek podaje się również 1 czopek dopochwowy w ciągu 7-10 dni na noc.
Już po paru dawkach leku następuje wyraęna poprawa zdrowia, nie oznacza to jednak, że można zakończyć przepisaną przez lekarza kurację. Przedwczesne zakończenie kuracji może spowodować nawrót choroby.
Ciąża i karmienie Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
gosc

Post autor: gosc »

Witam.Czy ten lek mozna brac,gdyz jest napisane ze pacjentom z uszkodzeniem centralnego ukladu nerwowego nie mozna,bral to ktos.
Awatar użytkownika
agusia
cenzor
Posty: 895
Rejestracja: 13 kwie 2004, 16:53
Lokalizacja: Lipno

Post autor: agusia »

Mój mąż bierze Palin po wymianie cewnika nadłonowego, dla zabezpieczenia przed infekcjami dróg moczowych.
Walu?

Post autor: Walu? »

Witam.
Dziekuje za odpowiedz,ale raczej wezme Cifran.Nie widzi mi sie to przeciwskazanie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ