Sport

Dnia 29 listopada w Hali Milenium odbył się II Turniej Koszykówki na Wózkach STOBUD CUP. Turniej zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Market Budowlany STOBUD. Partnerzy turnieju:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, APCO, GTM, MAD REKLAMA, Grupa Ratownictwa Medycznego PARAMEDIC Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi – wydział Kołobrzeg, Klub MOSQUITO.

6. Dawid Chorążyczewski

Turniej odbył się w dwóch etapach, rano rozegrane zostały mecze eliminacyjne a od godziny 15 mecze finałowe. Turniej uroczyście otworzył Prezydent Miasta Janusz Gromek.

Wyniki końcowe

Mecz o III i IV miejsce:

Pomorskie – Lubuskie i Podlaskie - wynik 14 : 4

Nagrody dla III i IV drużyny ufundował market Budowlany STOBUD Marcin Bardecki, Marta Bardecka

Mecz finałowy o I miejsce:

Zachodniopomorskie – Kujawsko-Pomorskie wynik 26:16

Nagrody dla drugiej drużyny ufundowali: Market Budowlany Stobud Marcin Bardecki, Marta Bardecka GTM Tomasz Wasilewicz.

Nagrody za I miejsce ufundowali: Market Budowlany Stobud Marcin Bardecki, Marta Bardecka APCO Katarzyna i Tomasz Besowscy, Karolina Jakubiak. Firma APCO ufundowała także nagrodę specjalną dla „najlepszego zawodnika turnieju”, którym bezsprzecznie został Mariusz Szklarski, który przez cały turniej zdobył 69 punktów. Firma APCO ufundowała dla Mariusza sportowy wózek o wartości 9,5 tysiąca złotych. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika ufundował Poseł na Sejm RP Sebastian Karpiniuk. Odtwarzacz MP4 otrzymał Krzysztof Czyż (15 lat)

Oprócz meczy odbyły się także konkursy dla uczestników jak i dla kibiców.

Konkurs rzutów z wózka za 3 punkty wygrał Mariusz Szklarski, drugi był Marek Bobowicz.

Konkurs rzutów z wózka za 2 punkty wygrał Marcin Jurecki, drugie miejsce zdobyli Maciej Staniewicz i Bartosz Gralla.

Zwycięzcy tych konkursów otrzymali zaproszenia na obiad od Restauracji Milenium oraz piłki z podpisami zawodników Kotwicy Kołobrzegod MOSiRu. Mad Reklama ufundowała specjalna nagrodę dla kibiców w konkursie rzutów za 3 punkty. 400 zł. wygrał Damian Janicki.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy poprzez swój wkład bardzo uatrakcyjnili turniej i wszystkim którzy włączyli się w organizacje turnieju. Największe podziękowania należą się jednak zawodnikom, którzy po raz kolejny udowodnili, że osoby niepełnosprawne nie muszą siedzieć zamknięte w domu, tylko aktywnie brać udział w różnych imprezach.