Walka z brakiem erekcji ....

Tematy o których trudno rozmawiać.

Moderator: Moderatorzy

Krzysiulek

Walka z brakiem erekcji ....

Post autor: Krzysiulek » 16 lis 2010, 14:57

Witam. Mam uszkodzone L1 , L2 i TH12 i mam od dwóch lat duży (big) problem z erekcją - po prostu skurczył się i za diabły nie chce stanąć ... Nie wiem jak sobie z tym poradzić .... próbowałem zapisanych leków testosteron , pompkę próżniową , ucisk na malucha ale porażka i lipa ... nic się nie dzieje a chciałbym i to bardzo .... Mam wspaniałą kobietę ale moje paluszki mają już klaustrofobię .... Proszę pomóżcie !!! Nawet lekarz (jakiś konował) poddał się bo nie wie jak mi pomóc ... Czyżby tylko implanty pozostały mi w zanadrzu ? Może polecicie jakiegoś dobrego lekarza w Poznaniu lub Szczecinie ?? Może jakieś lekarstwo by maluch zalał się wreszcie krwią i stanął ?? Proszę !!!!!!! I dziękuje za pomoc !!!! :)

morus
cicha woda
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2009, 12:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Post autor: morus » 17 lis 2010, 18:41

Żaden lekarz nic ci na to nie pomoże po prostu masz złamany kęgosłup w tym miejscu co własnie odpowiada za erekcję

morus
cicha woda
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2009, 12:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Post autor: morus » 17 lis 2010, 18:49

EREKCJA, P√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√Ǭ£ODNO√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ≠ć, ORGAZM
Fizjologiczna odpowiedz seksualna u mężczyzny polega na wyst√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩpieniu erekcji, emisji, ejakulacji i orgazmu. Poszczególne etapy tej odpowiedzi następuj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ kolejno po sobie, ale mog√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ też występować niezależnie, co jest widoczne zwłaszcza w przypadku patologii. Emisja polega na zdeponowaniu nasienia w tylnej czę√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨ci cewki moczowej, a ejakulacja na wyrzuceniu nasienia w kierunku dystalnym. Odczuwanie orgazmu jest zwi√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩzane z subiektywnymi wrażeniami powstaj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩcymi w o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodkowym układzie nerwowym w rezultacie emisji i ejakulacji. O ile obecno√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨ć orgazmu nie wpływa na zdolno√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨ć prokreacyjn√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ osobnika męskiego, to zaburzenia erekcji, a przede wszystkim ejakulacji, s√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ przyczyna niepłodno√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨ci.

W rdzeniu kręgowym znajduj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ się dwa o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodki erekcji oraz dwa o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodki ejakulacji. O√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodek erekcji psychogennej i współczulny o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodek odpowiedzialny za emisje nasienia znajduj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ się na poziomie Th11-L2. Natomiast o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodek erekcji odruchowej oraz o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodek II fazy ejakulacji zlokalizowane s√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ w obrębie S2-S4. O√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodki umiejscowione w krzyżowym odcinku rdzenia odpowiadaj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ głównie za odruchowa cze√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨ć funkcji seksualnych u mężczyzn, a o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodki z odcinka Th-L w większym stopniu podlegaj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ wpływom struktur wyższych.


Lokalizacja o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodków erekcji w rdzeniu kręgowym


Rys. 1 OÂœrodki erekcji


Całkowite uszkodzenie rdzenia powyżej obu o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodków powoduje zniesienie erekcji psychogennej z zachowana, często niewystarczaj√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩca, erekcja odruchowa. Jest też przyczyn√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ niewystępowania ejakulacji.

Rys. 2 OÂœrodki ejakulacji


U mężczyzn po URK mog√¢ÀÜ≈°√ɂİ√Ǭ¨√è‚Ǩ występować 3 typy erekcji:

• spontaniczna,

√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ǩ≈°√É‚Äû√Ǭ¢ psychogenna (za po√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rednictwem współczulnego o√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√ɬ¨rodka erekcji). Erekcja psychogenna jest możliwa gdy uszkodzenie znajduje się na poziomie segmentu L2, gdyż nie jest przerwane wysyłanie bod√¢ÀÜ≈°√ɂİ√¢‚Ä∞ÀÜ√¢ÀÜ

Krzysiulek

Post autor: Krzysiulek » 18 lis 2010, 14:34

Zgadza się że mam uszkodzenia kręgosłupa na odcinku odpowiadającym za erekcję ale o dziwo mam orgazm oraz mam ejakulację nasienia na zewnątrz .... nie mam tylko erekcji .... i to jest problem ... jak właśnie go postawić na baczność !! Dzwoniłem dziś do Wielkopolskiego Centrum Seksuologii w Poznaniu by się umówić na wizytę u doktora Jerzego Więznowskiego ale czy mi pomoże ? Niewiem.... Poczytałem i dziękuję ... powalczę ....

GOSCQ

Post autor: GOSCQ » 18 lis 2010, 22:00

a ja mam uszkodzenie na poziomie miedzy t10 t 11 i i potrafie postawic malego tylko ze szybko pada... orgazmu jak do tej pory sam nie uzyskalem ale przyznam sie duzo nie walczylem bo mam bardzo slabe odczucia w tym miejscu natomiast sperma czasami wyplawa mi przy niekontrolowanym wzwodzie. wiece o czym mowie. i tu moje pytanie czy to sie ma szanse jakos z czasem unormowac??

powodzenia krzysiu walcz!

morus
cicha woda
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2009, 12:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Wysokość uszkodzenia-Następstwa dla funkcji seksualnych

Post autor: morus » 19 lis 2010, 11:01

Wysokość uszkodzenia - Następstwa dla funkcji seksualnych
C1- C3 W większości przypadków pomimo tertaplegii mężczyźni są zdolni przy pobudzeniu obszaru genitalnego lub ud do erekcji odruchowych, ale nie występuje u nich erekcja psychogenna, prawidłowa ejakulacja i orgazm. W przypadku kobiet istnieje możliwość odruchowego wydzielania śluzu, płodność zostaje zachowana.
C4- C5 U mężczyzn możliwy jest odruch erekcyjny, ale nie występuje erekcja psychogenna i ejakulacja, istnieje możliwość orgazmu pozagenitalnego. U kobiet występuje odruchowe wydzielanie śluzu, psychogenne jest mało prawdopodobne. Może występować orgazm pozagenitalny, a płodność jest zachowana. Obszary erogenne mogą się rozwijać poniżej linii uszkodzenia.
C6-C7 Podobnie jak powyżej, ale wrasta potencjalna możliwość używania rąk w zachowaniach autoerotycznych i przy pettingu.
Th1- Th5 Nie występuje odruch erekcyjny, ani wydzielanie śluzu. Wrażliwe na pobudzanie są okolice sutkowe.
Th6- Th11 U mężczyzn występuje stała niemożliwość erekcji psychogennej, mało prawdopodobna jest erekcja odruchowa; u kobiet obniżony pozostaje odruch wydzielania śluzu.
Th 12- L2 Jest to odcinek w którym mieści się ośrodek współczulny wzbudzający erekcję- jeśli uszkodzenie rdzenia jest na tym odcinku lub powyżej erekcja na drodze psychogennej jest niemożliwa. U kobiet przy zachowanej płodności pojawia się znikome prawdopodobieństwo psychogennych erekcji łechtaczki, wydzielania śluzu, nabrzmień wargowych i zaczerwienień skóry.
L3-L4 Wyraźne zaburzenia funkcji seksualnych w postaci braku odruchów erekcji, wydzielania śluzu i psychogennych reakcji seksualnych narządów płciowych
L5-S1 Brak czucia narządów płciowych rekompensuje duża wrażliwość pozagenitalna. Pojawienie się erekcji lub śluzu- odruchowe i psychogenne są mało prawdopodobne.
S2-S4 Może występować erekcja odruchowa z pewnym prawdopodobieństwem ejakulacji, ale częściej nie występuje.

Awatar użytkownika
snoopy22
gawędziarz
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2009, 10:02

Post autor: snoopy22 » 21 lis 2010, 11:38

no ja mam th3 th4 i odruch erekcji mam jak sie nim bawi moja dziewczyna to po pewnym czasie mam tak jak by zaraz mial byc wytrysk tyle ze nie ma ale jestem rok z kawalkiem po wypadku wiec to chyba nie duzo zeby cos powiedziec konkretnego

Jagna

Post autor: Jagna » 25 lis 2010, 23:28

Mój mężczyzna jest TH12. Bardzo, bardzo proszę o porady i odpowiedź, czy istnieje u niego kiedykolwiek szansa na orgazm? Do tej pory, przez wiele lat, z poprzednią partnerką nigdy się to nie udało, ale na tym forum niektórzy piszą, że się sporadycznie zdarza. Czy zawsze wtedy występuje silny ból głowy? Dodam, że jest właściwie całkowitym impotentem, a boi się Viagry ze względu na słabe serce. Już sama nie wiem, co robić, żeby poprawić nasze beznadziejne pożycie. Poradźcie coś poważnie, proszę! Będę bardzo wdzięczna!

Awatar użytkownika
agusia
cenzor
Posty: 895
Rejestracja: 13 kwie 2004, 16:53
Lokalizacja: Lipno

Post autor: agusia » 26 lis 2010, 22:35

Droga Jagno,
wydaje mi się, że szczera rozmowa z zaufanym lekarzem więcej Wam da, bo nikt z nas nie wie jakie ewentualne dolegliwości ma Twój partner (wspominasz o słabym sercu), więc jako żona tetraplegika nie odważyłabym się polecić Ci żadnych leków.
Mam nadzieję, że macie lekarza z którym będziecie mogli porozmawiać równie szczerze jak my z naszym.
Powodzenia.

morus
cicha woda
Posty: 41
Rejestracja: 06 paź 2009, 12:37
Lokalizacja: Ma?opolska

Post autor: morus » 07 gru 2010, 17:50

Kszysiulek znalazłeś jakiegoś lekarza

Krzysiulek

Dobry lekarz ...

Post autor: Krzysiulek » 15 gru 2010, 23:41

Panie i Panowie znalazłem lekarza który jest andrologiem i urologiem ... √Ö≈°wietny profesor i świetny lekarz ... nazywa się Otulakowski i przyjmuje w Poznaniu . Info na email [email protected] . Ma do czynienia z niepełnosprawnymi .
Zrobił na mnie niesamowite wrażenie gdyż dokładnie wszystko wytłumaczył i doradził ... po raz pierwszy ktoś kto zna się na rzeczy ... Czy pomoże nie wiem ale są pewne zmiany ... Zobaczymy ... Trzeba czasu .

piniu73
papla
Posty: 168
Rejestracja: 09 lis 2009, 08:48

Re: Walka z brakiem erekcji ....

Post autor: piniu73 » 22 lut 2011, 07:17

no to suuper ze jest taki lekarz ,
piniu73

Gość

Re: Walka z brakiem erekcji ....

Post autor: Gość » 22 lut 2011, 15:19

kazdy ma jakiś problem , ja mam c5, mój mały mi dryga jak mi staje jest mi przyjemnie moze podczas seksu też by mi było przyjemnie nie wiem nie mam tego jak sprawdzić , moja żona nie chcę o tym nawet słyszeć :cry:

Awatar użytkownika
agusia
cenzor
Posty: 895
Rejestracja: 13 kwie 2004, 16:53
Lokalizacja: Lipno

Re: Walka z brakiem erekcji ....

Post autor: agusia » 22 lut 2011, 16:41

To trzeba ją odpowiednio zachęcić.
Chodziak C4-C5-C6

Gość

Re: Walka z brakiem erekcji ....

Post autor: Gość » 22 lut 2011, 22:23

dobre ale jak?
jak bylem sprawny to wiedzialem co robic

ODPOWIEDZ