Przepraszam za to pytanie, jednakże ciekawi mnie, w jaki sposób banki i inne instytucje finansowe podchodzą do para i tetraplegików. W większości przypadków są to osoby na rencie, mające stałe źródło dochodu, jednakże jest to jedyne źródło. Czy banki przychylnie patrzą na takie osoby, czy też są bardziej niechętne? Pytam w sumie z prostego powodu. Znajomy paraplegik chciał wziąć kredyt na remont mieszkania. Byli u niego konsultanci z 4 banków i za każdym razem odmowa. Firmy oferujące pożyczki też podchodziły do tego różnie. Z tego co wiem, to przymierza się chyba do chwilówki z concash.pl, bo część pieniędzy pożyczył od znajomych i tylko drobnej kwoty mu brakuje.
Zasadniczo skoro jesteśmy przy temacie zdolności kredytowej to chciałbym zapytać także o ubezpieczenie zdrowotne. Firmy ubezpieczeniowe wiedząc, w jakim stanie jest osoba, są chętne na objęcie go dodatkowym ubezpieczeniem? Czy też raczej są niechętne lub też oczekują astronomicznych stawek, by zniechęcić potencjalnego, lecz dla ubezpieczyciela kosztownego pacjenta?
<<<<<<< CURRENT_FILE
======= DIFF_SEP_EXPLAIN
>>>>>>> NEW_FILE
Zdolność kredytowa para i tetraplegików
Moderator: Moderatorzy
-
- cicha woda
- Posty: 49
- Rejestracja: 21 cze 2016, 09:55
Re: Zdolność kredytowa para i tetraplegików
Oprócz tego że mamy rente, większość z nas ma jeszcze hipotekę i rodzinę i ja np. Głęboko bym się zastanowił nad taką propozycją,chyba że chciał bym się pozbyć tego, co mi zostało. Ąle znajomemu życze powodzenia.