Wózek

Jakiś czas temu, dzięki uprzejmości firmy Sunrise Medical miałem możliwość przymierzenia się do wózka Quickie Helium. Nie był to prawdziwy test wózka, a jedynie przymiarka i próba sprawdzenia czegoś innego. Podczas mojej przygody z Helium-em nasunęło mi się kilka wniosków,  którymi postanowiłem się z Wami podzielić.Wózek bardzo ładnie się prezentuje. Pomarańczowe oparcie, koła Spinergy z pomarańczowymi szprychami i przednie kółeczka w tym samym kolorze od razu przykuwają uwagę.
Mimo iż  nie był to wózek ustawiony  pode mnie, co bardzo utrudniało przetestowanie go w terenie, muszę przyznać, że ma bardzo dobre właściwości jezdne, jest bardzo zwrotny i przyjemnie, lekko się toczy. Ważnym testem była również próba zapakowania wózka do auta. Z racji tego, że robię to kilkanaście razy w ciągu dnia -  ma to dla mnie ogromne znaczenie.  I tym razem Quickie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył: jest dość  lekki,( mimo że spodziewałem się, że będzie dużo cięższy) i ma  boczki, których nie trzeba demontować przy składaniu oparcia. Wiem, większość z Was powie teraz, że nie ma przy tym dużo roboty i nie stanowi to problemu, jednak przy piątym, szóstym czy siódmym pakowaniu wózka tego samego dnia miałem zawsze ochotę rzucić boczkami tak daleko jak tylko by mi się udało, czyli jakieś 40cm :)

Firma „Partner’, dystrybutor marki Kuschall w Polsce, udostępniła nam obszerny artykuł na temat wózka aktywnego i rozwiązań konstrukcyjnych  na przykładzie wózków marki Kuschall. Firmie „Partner”, bardzo dziękujemy i zachęcamy producentów jak i dystrybutorów innych marek do udostępniania informacji o swoich produktach.

 

 

 

 

Wózki inwalidzkie obok lasek i kul, są najczęściej używanymi przedmiotami ortopedycznymi z grupy sprzętu pomocniczego. Służą one do podparcia masy ciała ludzkiego, umożliwiając poruszanie się w pozycji siedzącej. Składają się one ze struktury podpórcznej (siedzenie, oparcie, podpórki łokciowe, podnóżki) oraz urządzeń lokomocyjnych (koła, mechanizm napędowy, układ sterowniczy, hamulcowy).

Kilka podstawowych informacji, jak dopasować wózek