Strona główna

Tomasz Kozłowski, psycholog zajmujący się traumą, ale również rekordzista Europy i Polski w skokach spadochronowych nawiązuje z nami stała współpracę.

To ten człowiek, który w sierpniu 2018 r. skacząc ze spadochronem w jeden dzień 100 razy, zebrał ponad pół miliona złotych, żeby kupić 100 wózków dla niepełnosprawnych dzieci. Jest jednym z niewielu polskich psychologów, którzy rozumieją sytuację takich ludzi jak my, jak nasze rodziny i bliscy.

Tomasz jest człowiekiem, który pokazuje jak pokonywać swoje wewnętrzne słabości i lęki (napisał o tym książkę “Historia tysiąca lęków”), pokazuje jak wyjść ze strefy komfortu, jak cieszyć się życiem pomimo wielu słabości.

Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej, każda osoba niepełnosprawna będzie mogła uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie.

https://portal-sow.pfron.org.pl/

PFRON wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnością oddając w nasze ręce narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie złożyć wniosek np. na wózek, nie wychodząc z domu. Liczba samorządów, które przystąpiły do SOW systematycznie rośnie i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ogarnie cały kraj.

Rozpoczęły się wakacje, przypominamy dla przestrogi.

Miasto Białystok, tuż przed sezonem wakacyjnym, startuje z kampanią społeczną „Ostatni skok”. Kierujemy ją szczególnie do młodzieży i osób wypoczywających nad wodą. Chcemy przypomnieć, że woda to niebezpieczny żywioł i przestrzegać przed ryzykownymi zachowaniami.Gratulujemy pomysłu i całym sercem popieramy.
Więcej informacji o kampanii pod adresem: www.bialystok.pl