Strona główna

Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej, każda osoba niepełnosprawna będzie mogła uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie.

https://portal-sow.pfron.org.pl/

PFRON wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnością oddając w nasze ręce narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie złożyć wniosek np. na wózek, nie wychodząc z domu. Liczba samorządów, które przystąpiły do SOW systematycznie rośnie i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ogarnie cały kraj.

System SOW umożliwia załatwienie sprawy  drogą elektroniczną na każdym jej etapie:

  • uzyskanie informacji,
  • wypełnienie wniosku,
  • podpisanie i złożenie wniosku,
  • dokonanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień,
  • zapoznanie się ze wzorem umowy,
  • rozliczenie dofinansowania.

Dostęp do Systemu jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

By ułatwić korzystanie z SOW na youtube powstał specjalny kanał, na którym umieszczone są wideo tutoriale pokazujące jak korzystać z serwisu.

Youtube - System Obsługi Wsparcia ze środków PFRON

 

W przypadku problemów lub wątpliwości do naszej dyspozycji jest darmowa infolinia, gdzie pracownicy PFRON pomogą w rozwiązaniu problemu.

Infolinia SOW

Cały projekt zapowiada się bardzo obiecująco, są to rozwiązania, które w bardzo praktyczny sposób ułatwią ubieganie się o dofinansowanie ze środków PFRON.

Przydane linki:

Portal SOW: https://portal-sow.pfron.org.pl/

Wszystko o SOW: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/info/

Infolinia SOW: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/infolinia/

Kanał SOW na Youtube: http://www.youtube.com/channel/UCOlSaelqOpi6seepOT9eKjQ/videos

ePUAP: https://epuap.gov.pl/wps/portal

Źródło: https://portal-sow.pfron.org.pl/